EA
Soru Sahibi
23 Şubat 2011 00:48

L4-5 ve L5-S1 disk sinyal intensitesi dejenerasyona sekonder azalmıştır L4

L4-5 ve L5-S1 disk sinyal intensitesi dejenerasyona sekonder azalmıştır L4-5 diskinde anterior subaraknoid mesafeyi daraltan posterior santral bulging izlenmiştir L5-S1 diskinde anterior subaraknoid mesafeyi daraltan sağ parasantal protrüzyon izlenmektedir.Bu seviyede sağda foraminal sinir köküne bası saptanmıştır. Bu sonuçlarla kalçamda ve bacağımda kas erimesine sebep bel fıtığımmıdır. ameliyat olmalımıyım? max 500 karakter aldığı için tam hikayeyi vereceğiniz cevaba göre yazmam gerekiyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Alper Ergin
Beyin ve Sinir Cerrahisi

merhabalar...geçmiş olsun... mr sonucunuza göre sağ kalça ve bacağınıza vuran ağrı nedeni fıtığınız gibi görünüyor. eğer kas erimesi de varsa mutlaka bir beyin cerrahına başvurun. nedeni fıtık olabileceği gibi kas hastalığı da olabilir.

23 Şubat 2011 01:11