x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

L3-4,l4-5,l5-s1 diskinde dejenerasyona bağlı sinyal kaybı,l3-4 seviyesinde ile ilgili Prof. Dr. Nurperi GAZİOĞLU cevabı

L3-4,l4-5,l5-s1 diskinde dejenerasyona bağlı sinyal kaybı,l3-4 seviyesinde

L3-4,L4-5,L5-S1 diskinde dejenerasyona bağlı sinyal kaybı,L3-4 seviyesinde santral diskal protrüzyon ve dural keseye bası seçlmektedr,L5-S1 seviyesinde sol L5 kök basısına yol açan annüler yırtığın eşlik ettiği sol paramedian diskal protrüzyon izlenmiştr.L5-S1 seviyesnde dural keseye bası oluşturan ve sol S1 köküne temas gösteren santral herniasyon dikkati çkmktedr onadron ardından synacthen iğneleri ağrımı geçirmedi belden kortizon önerirmisiniz

Hayır,
Ağrılarınız ciddi boyuttaysa ve eğer daha önce fizik tedavi yapılmadıysa yaptırmanızı, yapıldıysa bir de beyin cerrahına başvurmanızı öneririm. Ağrılarınız günlük yaşantınızı etkilemeyecek düzeydeyse egzersiz yapmanızı, yüzmenizi, kiloluysanız zayıflamanızı öneririm. Geçmiş olsun.

Bu konu hakkında Prof. Dr. Nurperi GAZİOĞLU'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Nurperi GAZİOĞLU

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.