x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Küçük yaşlarda idrar zoru ile başlayan ve kronik hale gelen idrar yolları e ile ilgili Doç. Dr. Ferhat ATEŞ cevabı

Küçük yaşlarda idrar zoru ile başlayan ve kronik hale gelen idrar yolları e

küçük yaşlarda idrar zoru ile başlayan ve kronik hale gelen idrar yolları enfeksiyonum var.idrar kültüründe e-coli ye rastlandı.çok kez tedavi oldum,ancak tedavilerden sonra yine aynı rahatsızlığı yaşadım.çok su içtiğim sürece bir rahatsızlık duymuyorum.ama uzun süre su içmemişsem rahatsız oluyorum.tekrar su içip mesane dolunca rahatlıyorum.çoğu zaman idrarım da kötü kokuyor.3,5 yıllık evliyim.cinsel ilişki sonrasında da ilişki uzun sürerse aynı rahatsızlığı yaşıyorum.bahar aylarında daha çok rahatsız ediyor.genital temizliğe özen göstermeye çalışıyorum,temizliği önden arkaya doğru yapıyorum, pamuklu çamaşırlar tercih ediyorum.yani yapmam gereken herşeyi biliyor ve uyguluyorum ama bu hastalıktan kurtulamıyorum.kızıma hamileyken de yaşadığım bu hastalığın kesin bir tedavisi yok mu?ameliyata bile razıyım.şu an böbreklerimde bir problem yok ama ilerde böbreklerimi etkilemesinden korkuyorum.ne yapmalıyım?ne olur yardım edin.

Kadınlarda tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonunun nedeni ortaya konulmalı ve tedavi edilmelidir. Bu konuda neler yapıldı bilemiyprum ama birşey yapılmadı ise reflü açısından değerlendirmek gerekli. Ayrıca kabızlık sorunu varsa mutlaka önce bu sorun çözülmelidir. Tekrarlayan enfeksiyon için sistoskopi ve üriner sistemin görüntülenmesi tomografi vb. gerekebilir. Uzman doktora gitmenizi öneririm.
sağlıklı günler dilerim

Doç. Dr. Ferhat ATEŞ
Bu konu hakkında Doç. Dr. Ferhat ATEŞ'e danışmak istiyor musunuz?
Doç. Dr. Ferhat ATEŞ

İlgili uzmanlar

.