x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Kornea incelmesi ile ilgili Op. Dr. Nihal BORATAÇ cevabı

Kornea incelmesi

iyi günler hocam. benim her iki gözümde 1.50 miyop astigmat bulunmaktadır ve yıllardır sağ gözüm öne doğru çıkıntı oluşturmaktadır bir sürü doktora gittim bir şey yok dediler ama bugün yine gittim ve kornea topografisi çektiler ve sonuçta korneamda incelme olduğu bunun 490 larda olduğunu söyledilr. bunun doğuştan olduğunu belirttiler. ben lens kullanıyorum yaklaşık 3 yıldan beri fakat bunların sorun olmadığını söyledi doktor hanım. korkuyorum bunun bir tedavisi yok muudur? lütfen cevaplayın. şimdiden teşekkür ederim.

merhaba ayşenur
korneanın kalınlığının 490 olması sadece laserle ilgili sorun olabilir
onda bile farklı yöntemlerle laser olabilirsin
önemli olan keratokonus olup olmaması
olsaydı sana söylerlerdi zaten
geçmiş olsun, iyi günler

Bu konu hakkında Op. Dr. Nihal BORATAÇ'e danışmak istiyor musunuz?
Op. Dr. Nihal BORATAÇ

Kornea incelmesi

çok teşekkür ederim nihal hanım. doktorum ömrüm boyunca lazer ameliyatı olmayacağımı ve gözlükle yşayacağımı göz kalınlığımın ancak yeteceğini söyledi. hastalığın adını söylediğini hatırlamıyorum ancak gözümde ani şimsek görüntüsü bir anda ok saplanır gibi ağrı oluyor. ve özellikle gözbebeğim şiddetli ağrıyor. çaresi olmadığını söyledi ve ben bu yüzden korkuyorum.

düzenli kontrollerini yaptırırsan korkmana gerek yok
sevgiler

Bu konu hakkında Op. Dr. Nihal BORATAÇ'e danışmak istiyor musunuz?
Op. Dr. Nihal BORATAÇ

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.