x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Korkular ile ilgili Uzm. Pedagog Nilüfer EVGİN cevabı

Korkular

merhabalar 4yasında oglum var kızlarla oynamayı onlarla evcılık oynamayı cok sevıyor erkeklerle hıc anlasamıyor bu normal mı bırde korkuları var karanlıktan yanlızlıktan benım gıtmemden cok korkuyor tıklerıde var tırnak yıyor gozlerını kırpıstırıyor v.s cevaplarsanız sewınırım tskrler

Merhabalar, Oğlunuzu bütünüyle tanımaya çalışıp, tüm dünyasıyla değerlendirmek daha uygun olacaktır. İlk planda, tırnak yeme ve gözlerini kırpıştırma davranışları çok normal değil. Bunlara neden olan bazı sıkıntıları olmalı. Bu davranışlarıyla bize mesaj veriyor. Onu şu anda en iyi siz tanıyorsunuz. Tüm boyutlarıyla bir değerlendirmelisiniz. Oyun arkadaşı olarak da sadece kızları seçiyor olmasının da bazı nedenleri olmalı. Anlaşamadığı konular neler? Oyuna liderlik mi etmek istiyor? Paylaşmak mı istemiyor? Aile içi iletişimde her şey yolunda mı? Önerilerde bulunabilmek için bir çok bilgiye ihtiyaç var. Anaokuluna gitmiyorsa eğer, yarım günlük bir anaokulu eğitimi çok uygun olacaktır. Anaokulu eğitimi bu tür sorunların çözümünde çok uygun ortamlardır. Bazen kendiliğinden de çözülebilir. Bir çok boyuttan değerlendirerek, asıl sorunları bulup, sorunun giderilmesine göre çözüm aramak uygun olacaktır. Oğlunuza sevgilerimle.

Uzman Pedagog Nilüfer Evgin
Bu konu hakkında Uzm. Pedagog Nilüfer EVGİN'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Pedagog Nilüfer EVGİN

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.