x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Konuşmanın başlaması ile ilgili Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Kemal COLAY cevabı

Konuşmanın başlaması

Merhaba
3 yaşındaki oğlum henüz konuşmaya başlamadı .Birkaç terapiste gösterdim bana yaşı küçük olduğu için sıra alma - taklit etme gibi şeyler öğretmemi söylediler.Ancak sesli bir taklit yapmıyor.Sadece bana bakıyor .Sesli taklit yapması için yapabileceğim birşey var mı?Önceleri ba ba bab -al ve gibi söylüyordu şimdi hiç konuşmuyor bağırıyor.Konuşma dışında başka bir problem yok ancak yemeğini yavaş yiyor, çiğnemesi uzun sürüyor, ve üflemeyi yapamıyor. Ancak öpücük yapabiliyor.Bize neler önerirsiniz vücudu zayıf olduğu için çabuk hastalanıyor,atlatması zaman alıyor bu da gelişimini yavaşlatıyor.Çok zayıf olduğu için boyu iyi ama küçük gösteriyor.
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Merhaba
Bence çocuğunuzda sıra alma- konuşma ile ilgili sıkıntılardan daha fazlası var. Yankı Yazgan'dan randevu alabilirseniz gösterminizi tavsiye ederim. Sonrasında gelebiliyorsanız İzmir'e ya da İstanbuldaki belirli yerlere götürmenizi tavsiye ederim. www.dilkonusma.com web sitemizden de faydalanabilirsiniz.
Saygılar

Bu konu hakkında Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Kemal COLAY'a danışmak istiyor musunuz?
Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Kemal COLAY

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.