x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Karında sertlik ile ilgili Op. Dr. Enver ÖZKURT cevabı

Karında sertlik

merhaba hocam. 5 ay kadar önce sağ alt karında bir sertlik olduğunu fark ettim. genel cerrahiye gittim, ultrason istedi, sertliğin olduğu yer yumurtalık ve apandistin olduğu kısım, kasıktan yukarıya doğru yaklaşık 5 cm genişliğinde 12 13 cm uzunluğunda bir kısım. ultrasonda bir anormallik görülmedi. kaslarda iç kanama olmuş olabilir dedi dr, o da zamanla geçer dedi. sizce genel cerrahi değil de başka bir bölüme mi gitmeliyim? ayrıca bende kolit de var. teşekkür ederim.....

Merhabalar Rukiye Hanım
Öncelikle başka bir yerde ultrasonu tekrarlamanızı öneririm. Eğer benzer sonuç çıkarsa ve hala sizi rahatsız edecek derecede ağrılarınız varsa muayene bulgunuza göre MR veya BT gibi ileri bir tetkik gerekebilir. Bir de kadın hastalıkları ve doğum uzmanının da görmesinde fayda var. Saygılarımla. Geçmiş olsun.
Op. Dr. Enver Özkurt

Op. Dr. Enver ÖZKURT
İstanbul Üniversitesi
İstanbul (ÇAPA) Tıp Fakültesi
Genel Cerrahi Anabilim Dalı
Bu konu hakkında Op. Dr. Enver ÖZKURT'a danışmak istiyor musunuz?
Op. Dr. Enver ÖZKURT

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.