x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Kansızlık ile ilgili Prof. Dr. Kadri YAMAÇ cevabı

Kansızlık

merhaba dr.bey kan tahlilimi birde siz yorumlarmısınız
REÇETEMDE E78.5- hiperlipidemi, tanımlanmamış
D64.9-anemi, tanımlanmamış

fe(demir)-serum 21
glukoz 109
kolestrol 152
gran 1.6
wbc 3.1
RBC 3.74
HGB 8
HCT 26.9
MCV 72
MCH 21.3
MCHC 29.7
RDW-SD 45.4 sadece işaretlenmiş olanları yazdım. dr.um bana santafer 100mg/2ml ampul 3 günde 1x1
maltofer 25x5ml oral solusyon 1 adet aylık doz 3x1 olarak verdi
benim iğne korkum var daha önce hiçbir rahatsızlığımda iğne kullanmadım ama dr.um kullanmam gerktiğini söyledi birde bu ilaçlardan dolayı kilo alma korkum var bunlar bana kilo aldırırmı bunu bilmek benim için çok önemli asla kilo almak istemiyorum çevremden duyduğum kadarıyla kan ilaçları çok kilo aldırırmış peki sizcede öylemi sizin makalelerinizi okuyorum gayet net ve güzel beni bu konuda aydınlatırmısınız? sizce iğne olmalımıyım?DR.um kanımın çok düşük olduğunu ayakta nasıl durduğumu anlayamadığını mutlaka kullanmam gerktiğini söyledi sizinde fikrinizi almak istedim.TEŞEKKÜR EDERİM.

Remziye Hanım merhaba,
Demir konusundaki makalelerimi okuduğunuza göre bu tedaviye katılmadığımı tahmin edersiniz.
İğne yaptırmayın diyorum. İğne tedavisi bazı özel durumlarda yapılır. Bu özel durumların hangisi sizde var???? Ben sizin tedavinizi başka planlardım.
Tetkiklerde dikkatimi çeken bir başka konu var: sizin akyuvarlarınız (WBC) azalmış. Bu azalma demir ile ilgili değildir. İncelenmesi gerekir.
Kilo konusunu kafanızda sorun yapmayın. Demir ilaçları kullanırken hastalarda iştah artışı olabiliyor. Geçici bir etki. Aslolan şey doğru bir şekilde tedavi olmanız.
Geçmiş olsun.

Bu konu hakkında Prof. Dr. Kadri YAMAÇ'e danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Kadri YAMAÇ

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.