x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Kalsifiye aterom plağı ile ilgili Prof. Dr. Cüneyt KÖKSOY cevabı

Kalsifiye aterom plağı

Hocam merhabalar yaklaşış 3 yıldır troid tedavisi görmekteyim yaşım 36, kilom 48 kolestrol ve seker yok vee hafta 3 gün spor yapıyorum ancak sigara içiyordum.günde 5-8 arası ama bıraktım.Bundan en son 1,5 yıl önce TİROİD DOPPLER a bakıldığında ilerleme görülmedi ancak Sağ ICA'da 2.8x1.3mm boyutlarında kalsifiye aterom plağı saptandı Bilateral patolojik görünümde lenf nodu saptanmadı bunda 2 gün önce tekrar troid için gittiğimde 4.2x1.5mm yükselmişti.3 yıllık evliyim ve cocuk düşünüyorum doktorum önemli olmadığını ama belli dönemlerde kontrol edeceğini söyledi ben emin olamadım ve hiç oyumadan hala ayaktayım.okuduğum kadarıyla beyin kanamasına ve patlamaya neden olabilir miş beni bilgilendirirseniz sevinirim acil cevabınızı bekliyorum.şimdiden çok teşekkür ederim saygılarımla,

Söz konusu damar sorunları sizin yaşınız için henüz erken sayılabilecek bir zamanda oluşmuş sayılabilir. Şu aşamada bu yaşamınızı yada geleceğe yönelik planlarınızı etkilecek düzeyde değilidir. Ancak ilerleme olasılığı vardır. İlerlemesini (yıllar sürecektir) engellemek için risk sayılabilecek olan durumları engellemek gereklidir. Bunların başında sigara, kolesterol yüksekliği, tansiyon ve varsa şeker hastalığı gelmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgiye www.cuneytkoksoy.com adresinden ulaşabilirsiniz. Ancak size en uygun tedavi seçeneğini belirlemek ve daha detaylı bilgi almak için dilerseniz aşağıdaki telefondan randevu alabilirsiniz.

Saygılarımla

Prof.Dr. Cüneyt Köksoy
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Genel Cerrahi Anabilim Dalı,
Damar Cerrahisi Birimi
İbn-i Sina Hastanesi K4 Samanpazarı Ankara

Muayenehane:
Çelikler İşmerkezi
Tunalı Hilmi Caddesi 91/109
Kavaklıdere Ankara
Tel: 312 468 1419
Faks 312 468 1420
iletisim@cuneytkoksoy.com
www.cuneytkoksoy.com

Bu konu hakkında Prof. Dr. Cüneyt KÖKSOY'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Cüneyt KÖKSOY

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.