x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Kalpte delik ve kalbin sağ tarafında büyüme ile ilgili Prof. Dr. Ali Serdar FAK cevabı

Kalpte delik ve kalbin sağ tarafında büyüme

Merhaba Prof. Dr. Ali Bey. Bugün Şanlıurfa OSM hastanesinde kardiyoloji bölümünde muayene oldum. Uzman doktor kalbimde 1.8 cm lik bir delik olduğunu ve sağ tarafta büyüme olduğunu söyledi. Daha önce kalp rahatsızlığından dolayı muayene olmamıştım. Hızlı kalp atışı ve üfürüm sebebiyle muayene gitmiştim. Açık ameliyat ve kapalı tedavi olmak üzere iki yöntem önerdi. Uygulamaya da bir an önce başlamam konusunda uyardı. Bu konu hakkında beni bilgilendirir misiniz ve hangi hastahanede tedavi almamı önerirsiniz? Ege Üniversitesinin bu konuda iyi olduğu öğrendim. Sizin görüşünüz nedir? Şimdiden teşekkürler.

Kalbinizdeki deliğin yerine (kulakçıklar arasında mı, yoksa karıncıklar arasında mı ?) ve muayene bulgularınıza göre sorularınıza vereceğim cevaplar değişir. Büyük olasılıkla ASD ve buna bağlı pulomner hipertansiyonunuz var. Eğer durum buysa tedavi olmanız gerekir.
Ancak ayrıntılı bilgiyi, hele hele ameliyat konusundaki bilgiyi sizi muayene eden hekimden almanız uygunduır.
Geçmiş olsun,
Prof. Dr. Ali Serdar Fak,
www.vivasaglik.com

Prof. Dr. Ali Serdar Fak
Kardiyoloji Uzmanı
Muayenehane:
Bağdat Caddesi, Şimşek Sokak, No:2
(eski Unimed Binası, Kat 4)
Caddebostan, Kadıköy
İstanbul
0216 411 0 112
0532 264 80 44
www.vivasaglik.com
Bu konu hakkında Prof. Dr. Ali Serdar FAK'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Ali Serdar FAK

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.