x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

İyi günler efendim. karaciğer sol lob lateral segmentte 15mm çapında yumşak ile ilgili Prof. Dr. Ulus Ali ŞANLI cevabı

İyi günler efendim. karaciğer sol lob lateral segmentte 15mm çapında yumşak

İyi günler efendim. Karaciğer sol lob lateral segmentte 15mm çapında yumşak doku dansitesinde (+35 HU) hipodens kitle lezyonu vardır. Ayrıca sol lob medial, sağ lob anterior süperior subsegmentte büyüğü 9mm çapında boyutu nedeniyle güvenilir dansite ölçümü yapılamayan 4 adet hipodens lezyon vardır(met?). Karaciğer sol lob medial segmentte 4mm çapında parankimal kalsifikasyon vardır. İleoçekal bölgede yaklaşık 37x44mm boyutta İVKM sonrası heterojen kontrastlanan düzensiz alan dikkati çekmiştir.

Bulgular sanırım BT raporundan öncelikle bu lezyonların aydınlatılması gerekli bu açıdan karaciğer lezyonları için karaciğer MR, İlioçekal bölgedeki lezyon içim kolonoskopi dediğimiz incelemeleri gerekli. Bu nedenle gastroentroloji bölümü ile görüşmeniz kesinlikle gerekli.

Bu konu hakkında Prof. Dr. Ulus Ali ŞANLI'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Ulus Ali ŞANLI

İlgili uzmanlar

.