EH
Soru Sahibi
23 Temmuz 2010 15:10

İyi günler, 9.5 yaşında oğlum var. 4 yaşından beri böcek korkusu var özelli

İyi günler, 9.5 yaşında oğlum var. 4 yaşından beri böcek korkusu var özellikle akrep ve örümcek korkusu.Anaokulundaki öğretmeni bu korkusunu almak için oyuncak örümcek ve akrep göstermiş ve oğlum sınıfta çığlıklar atmış.şimdi 4.sınıfa geçti sınıfındaki arkadaşlarıda zaman zaman onu korkutuyor.Bu korkuyu nasıl yenebiliriz çok teşekkür ederi.Saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, çocuğunuzun korkusunu yenmesi için psikolojik yardım almanız gerekiyor. Çünkü çocuğunuzun korkusunun oldukça uzun zamandan bu yana devam ettiğini belirtmişsiniz. Bu korkunun nedenlerinin araştırılması ve terapi ile sorunun çözümlenmesi gerekir. Problem ile ilgili yardımcı olabilirim.

23 Temmuz 2010 15:26