GY
Soru Sahibi
6 Haziran 2011 13:44

inceleme sagittal T2 FSE , sagittal T1 , aksiyal T2 FSE kesitler ile elde o

inceleme sagittal T2 FSE , sagittal T1 , aksiyal T2 FSE kesitler ile elde olunmuştur. Lomber bölgede açıklığı sağa bakan hafif skolyoz deformasyonu izlenmektedir. Lomber vertebra korpus end plate köşelerinde minik osteofitik sivrileşmeler saptanmısştır. L3-4 seviyesinde intervertebral diskte diffüz anüler bulging izlenmektedir ve posterosantral subligamantöz minik fokal herniasyon saptanmıştır. Bilateral bulginge sekonder nöral foramenler sağda belirgin olmak üzere daralmıştır. Sağ L3 kökün inferior konturuna hafif bası saptanmıştır. L4-5 seviyesinde geçirilmiş operasyona bağlı sağda laminada post-op defekt izlenmektedir. Epidural mesafede ve sağ L5 kökünü çevreleyen granülasyon dokusu saptanmıştır. intervertebral diskte diffüz anüler bulging izlenmektedir. Bilateral nöral foramenler minimal daralmıştır. L5-S1 seviyesinde intervertebral disk yüksekliği azalmış disk ara mesafesi daralmıştır. Sağda laminada post-op defekt izlenmektedir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Aybars Akkor
Beyin ve Sinir Cerrahisi

MR raporunuza göre acil ameliyatlık bir durum yok. Öncelikle fizik tedavi görmenizde yarar var. Eğer rahatlamazsanız bana gelebilirsiniz. Dr Aybars AKKOR *** *** **

8 Haziran 2011 18:31