ki
Soru Sahibi
23 Şubat 2017 15:06

İdrarda mukus

hocam merhaba, idrar tahlili sonucuna göre DANSİTE 1.026 (normal değer *** *** **), LEU, NİTRİT, BLD PROTEİN GLUKOZ BİLİRUBİN KETON negatif. UROBİLİNOJEN normal. BULANIKLIK berrak. Renk Açık sarı. Lökosit <1 ( normal değer 0-5 HPF) , Eritrosit <1 (0-3 HPF) MUKUS 55 ( 0-5 HPF) Hocam mukusun bu kadar yüksek çıkmasının sebebi ne olabilir acaba, bı idrar tahlili sonucu prostat iltihabı teşhisi konuşabilir mi? yada prostatit teşhisi kınulması için ne tür testler gerekir. teşekkürler iyi çalışmalar.

2 cevap
Cevaplar (2)

İltihab olabilir. Bir üroloji uzmanına muayene olmanızı öneririm

23 Şubat 2017 15:17
ki
Soru Sahibi

hocam merhaba, *** *** **///idrar tahlili sonucuna göre DANSİTE 1.026 (normal değer *** *** **), LEU, NİTRİT, BLD PROTEİN GLUKOZ BİLİRUBİN KETON negatif. UROBİLİNOJEN normal. BULANIKLIK berrak. Renk Açık sarı. Lökosit <1 ( normal değer 0-5 HPF) , Eritrosit <1 (0-3 HPF) MUKUS 55 ( 0-5 HPF). *** *** **/////SPERMİOGRAM SONUÇLARI; semende lokosit boyama 0.2 ( referans <1 m/ml)........ Cinsel Perhiz Süresi 3 .... hacim 2.8 ( >= 1.5 ml) ........ Çözünme süresi 17 dk ( referans 20) ... Vizkozite Normal ... Ph 7.5 (referans 7.2) ... YUVARLAK HÜCRE 1.5 (REFERANS >= 1 M/ML) .... aglütinasyon YOK.... ileri hareket 47, Yer Hareket 4, Hareketsiz 32 TOPLAM 83... İleri hareket % 56,83 , yerinde hareket % 4.82, hareketsiz %38.55 Toplam 100.. Normal morfoloji : %4,,, Baş Anamolisi: %30,,, Boyun Anamolisi: %21... Akramozom Anomalisi: %25, Kuyruk Anamolisi:19, Diğer Anamoliler:1 .......................................................................................................................................................................... 27/01/2017 SPERMİOGRAM SONUÇLARI: Cinsel Perhiz : 4 gün ... Hacim 2.2 ( >1.5 ml) ... Çözünme ssüresi 20 Dk (referans 20)... Ph 7.6 (referans 7.2) .... YUVARLAK HÜCRE 0.4( REFERANS >1M/ML).... Aglütinasyon YOK... Konsantrasyon 81. İleri hareket 38 m/ml, Yerinde hareket 7 m/ml, Hareketsiz 36 /ml.. İleri Hareket %46.91, Yerinde Hareket %8.64, Hareketsiz %44.44.............................. Normal Morfoloji: %5, Baş anomalisi %26, Boyun Anamolisi %18, Akramozom anomalisi %22, Kuyruk Anamolisi %27, Diğer Anamoliler %2. HOCAM 1 AY ARA SPERM SONUÇLARINDA DEĞİŞMELER VAR. AKYUVARDA BİR ARTIŞ SÖZ KONUSU VE NORMAL MORFOLOJİDE DÜŞÜŞ VE BAZI DEĞİŞİKLİKLER VAR.. Bu sonuçlara göre sorun ne olabilir. Bazen İdrar sonrası koltuğa otururken penis ucunda yanma yaşıyorum, apış arasında batmalar yaşıyorum azda olsa. Bağırsak düzenimde bir süredir bozulma yaşıyorum. BU SONUÇLRA GÖRE PROSTAT İLTİHABINDAN BAHSEDEBİLİRMİYİZ ? Hangi testler yapılmalı ? Sizin düşünceleriniz nedir. Uzun bir mesaj oldu ama ilgilenirseniz çok mutlu oluum. Teşekkürler.

24 Şubat 2017 02:00

Prostat iltihabı olabilir. Bir üroloji uzmanına muayene olmanızı öneririm

24 Şubat 2017 08:56