x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Hocam ultrason çektirdim. dalak boyutu normal üst sınırında (16.8) homojen ile ilgili Prof. Dr. Yener KOÇ cevabı

Hocam ultrason çektirdim. dalak boyutu normal üst sınırında (16.8) homojen

hocam ultrason çektirdim. dalak boyutu normal üst sınırında (16.8) homojen çapı ve konturları düzgündür diyo.3 aydır wbc değerim sürekli 10-11 arası 9 a düştüğü oluyor.periferik kanda biraz lenfosit sınırda öncü ve habis bir hücre olmadığı söylendi.çoc.hem.uzm.baktı.hocam fakat benim sol tarafımda hafif bir ağırlık hissi var. dalağın büyümesinden korkuyorum. tekrar kan sayımı yaptırdım. wbc 9.1 hgb 16.6 plt 203 çıktı periferide lenfositler sınırda. dalağım bu sınırda büyürmü.lösemi olabilirmi.

Kanda akım sitometri yapılarak lenfositler lösemi veya lenfoma açısından incelenebilir. Bilgisayarlı tomografi ile karın içi lenf düğümleri incelenebilir.

Bu konu hakkında Prof. Dr. Yener KOÇ'e danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Yener KOÇ

Hocam ultrason çektirdim. dalak boyutu normal üst sınırında (16.8) homojen

hocam dalak boyutu olarak yanlış rakam vermişim dalak 109 mm ama benim neden bu wbc 9-11 arası çıkıyor. birde çok geniz akıntım ve burun tıkanıklılığı var. geceleri hariç en ufak bir şeyde başımda soğuk terleme oluyor.4 sefer periferik baktırdım. birşey olsa çıkarmıydı.hgb 16 civarı plt 200-250 arası. alt gruplar lymph 37 neut 53.5 mono 6.2 eo 3.2 boso 0.1 civarı. lösemi ile ilgisi olabilirmi.

Löseminiz yok

Bu konu hakkında Prof. Dr. Yener KOÇ'e danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Yener KOÇ

Diğer Sorular

.