x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Günes koruyucu ürünlerde günes losyonu, günes kremi, günes sütü farkı nedir ile ilgili Uzm. Dr. Zerrin BAYSAL cevabı

Günes koruyucu ürünlerde günes losyonu, günes kremi, günes sütü farkı nedir

günes koruyucu ürünlerde günes losyonu, günes kremi, günes sütü farkı nedir?
yüz bölgesi icin günes losyonu yada günes sütü kullanmak yanlısmıdır? (en az 50 faktör kullanmam gerekiyor onu biliyorum) ama losyon yada süt olanlar fiyat olarak daha ekonomık oluyor.fakat eczacılar yüze losyon veya süt kullanılmaz bunlar vücut içindir dıyor.yüze krem kullanın dıyorlar.günes lekem var tedavisinde geceleri exipigment kullanıyorum.gündüz koruyucu olarak en az 50 faktör LOSYON kullanmamda sakınca varmı?

losyonlar daha geniş yüzeylere uygulanması kolay olsun diye üretilmiş ticari formlardır. etkinlikleri belirtildiği gibi 50 SPF ise 50 koruma sağlar. yanlız krem formları daha yoğun kıvamda olduğu için kremin kendi kıvamıda 50 SPF + 8 gibi bir koruma sağlar. problemi olmayanlar için fark etmez ama siz hem melazma problemi yaşıyorsunuz hem de expigment kullanıyorsunuz. o yüzden krem formu daha isabetli olur.

Bu konu hakkında Uzm. Dr. Zerrin BAYSAL'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Dr. Zerrin BAYSAL
.