x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Gunaydin 5 ay mıcrogynon doğum kontrol hapı kullandım 6 kilo aldım hapa ara ile ilgili Uzm. Dr. Mümtaz YÜCE cevabı

Gunaydin 5 ay mıcrogynon doğum kontrol hapı kullandım 6 kilo aldım hapa ara

GUNAYDIN 5 ay mıcrogynon doğum kontrol hapı kullandım 6 kilo aldım hapa ara vermek ıstedım 1 aydır kullanmıyorum adetım 6 gun gecıktı ve hala bır belırtı yok test sonucu negatif hamile kalmaktan korkuyorum eşim geri çekilme yöntemıyle korundu 5 ay hap kullandıktansonraa hemen hamile kalma olasığı var mıdır. adetımın neden gecıktığını çok merak edıyorum strese girdim 2 yasında oğlum var ve hamılelık için çok erken dıye düşünüyorum lütfen yrdm edın kasabada yasıyorum her an dr gitme olasılığım yok spiralden korktuğum için taktırmadım ilk hamılelığımdede adetım 9 gun gecıkmıştı sonrakı ay hamıle kaldığımı öğrenmiştim dr bazı bunyeler hamılelığe alışma süreci yasar o yuzden geç olmuşsun demişti aynı durumun olmasından korkuyorum :( hasta olur olmaz tekrar hapa başlayacağım bu stres bana yeter:) aceba hapımı değiştirsem

Uzun süre hap kullanınca ve hapı bıraktıgın ay adet düzensiz olabilir.1-2 ay içinde adet düzene girer.yinede ara ara gebelik testi ile takip edin.

Bu konu hakkında Uzm. Dr. Mümtaz YÜCE'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Dr. Mümtaz YÜCE

İlgili uzmanlar

.