x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Göğüs ağrisi ile ilgili Prof. Dr. İlhan GÜNAY cevabı

Göğüs ağrisi

iyi günler hocam ben 36 yaşındayım yaklaşık 2 yıldır sol göğüs ve omuz bölgesinde ağrı çekmekteyim.Arada sol kolumada vuruyor bu ağrı en şiddetli şekilde göğsümde hissediyorum bazen batma bazen ağrı veya yanma şeklinde bir ağrı çekiyorum.Dört tane kardiyoloğa gittim efor testine bile girdim kalple ilgili bütün tetkikler temiz çıktı.Göğüs cerrahına gittim,dahiliye uzmanına gittim,dahiliyeye gittim yaptıkları tüm tetkikler temiz çıktı.Son olarak fizik tedaviye gittim ka ağrısı olabilir dedi çeşitli ilaç ve iğneyle tedaviye başladı ama hiçbir sonuç alamıyorum ağrım şiddetli şekilde devam ediyor.Nabzım çok hızlı atıyor bu aralar kalbimin atışını hissediyorm o kadar hızlı atıyor ki uyuyamıyorum depresyon hapı içmeye başladım çok zor durumdayım ne yapacağımı bilmiyorum kimse bir çare bulamıyor ne olur bana bir yol gösterin bu rahatsızlıklarım kalp ile ilgili olabilirmi yoksa başka bir rahatsızlık mı var neolur yardımcı olur hayat sevincimi kaybettim çok mutsuzum teşekkür ederim iyi günler.

Huri hanım, bir de iyi tarafından bakın lütfen. Önemli bir kalp sorunu olsaydı tetkiklerde mutlaka çıkardı. Bahsettiğiniz ağrıları genellikle boyunla ilgili sorunlarda görüyoruz. Fakat siz Fizik tedavi doktoruna da gitmişsiniz. Muhtemelen gerekenleri yapmış ve boyun fıtığı vb yönünden de bakmıştır. Bazen herşeye rağmen açıklayamadığımız ağrılar oluyor. Bunların önemli bir kısmı da psikolojik oluyor. Aslında anestezi uzmanı olup, Sadece ağrı ile uğraşan doktorlarımız ve ağrı klinikleri var. Ankara'da rahatlıkla bulabilirsiniz. bence bir de bunları deneyin.

Prof. Dr. İlhan Günay
Bu konu hakkında Prof. Dr. İlhan GÜNAY'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. İlhan GÜNAY

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.