x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Geç konuşma ile ilgili Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Nida ŞANLI COLAY cevabı

Geç konuşma

mrb.4 yaşında oğlum var. 6 ay öncesine kadar tek tük kelimeleri vardı.(o zaman annane bakıyordu ben hafta sonu görüyordum) tayinim çıktı oğlumun yanına gelince değişti.ona kitaplar aldım.öğrettiğim hayvanları,renkleri, nesneleri şekilleri biliyor 15e kadar sayıyor. söylediğimi tekrarlıyor. ama bunlar hep canı isterse yapıyor. cümle yok. eylem kelimesi yok. isteklerini eliyle ve ıhlamalarla anlatıyor. mesela ağacı görünce ağaç diyor.ama susayınca su demiyor.buda yaşıtlarında geri bırakıyor.çok endişeliyim.6ay önce işitme nöroloji ve psikoji bölümlerine gittik.birşey cıkmadı psikiyatri kreşe başlasın dedi.başladı.açıkcası be otizmden korkuyorum.ama göz teması var basit emirleri anlıyor.ama genel olarak anlamıyor gibi çözemedim. otizmden korkuyorum:( taklit yeteneği var eşyaları yerinde kullanıyor.üzüncünü sevincini belli eder.şarkılar söylüyor.anlaşılmasada.hacettepeye götürecektim ama bir konuşma uzmanına ulaştım.önce o bir muayene edeyim dedi. ailede geç konuşma var.sizce ne olabilir?

Merhaba,
Otizmle ilgili bir bulgu olsaydı danıştığınız çocuk psikiyatristi sizi bu konuda bilgilendirirdi. Çocuğunuzu görmeden bir yorumda bulunmak doğru olmayacaktır. Meslekdaşım çocuğunuzu değerlendirdikten sonra sizi detaylı bir şekilde bilgilendirecektitr

Bu konu hakkında Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Nida ŞANLI COLAY'a danışmak istiyor musunuz?
Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Nida ŞANLI COLAY

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.