x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Gebelikte diş röntgeni ile ilgili Prof. Dr. İsmail ÖZDEMİR cevabı

Gebelikte diş röntgeni

Merhabalar hocam, Hamile oldugumu bilmeden diş rontgeni çektirdim son adet tarihim 27 mayıs 10 Haziran da diş rontgeni çektirdim bunu doktora soylediğimde bana direkt universite hastanesine git dedi hiç bişey soylemedi ben perişan oldum kendimi cok sucluyorum keske cekilmeseydim dıye bebege zararı olmusmudur. 14. gunde cekilmiş oluyorum adet döngüm ortalama 22 gün, ,beni bu konuda bilgilendirir imisiniz. cok tesekkur ederim şimdiden.

Merhaba, anlattığınız olaydan bebeğinize bir zarar gelmez, rahat olun. Size normal gebelik takibi olan 11-14. haftada trizomi taraması yaptırmanızı, yaptıramıyorsanız 15-20. haftalarda dörtlü test yaptırmanızı öneririm. Bir de 20-22. haftalarda detaylı ultrason yaptırırsanız gebeliğinizi daha güvenli takip ettirmiş olursunuz.
Saygılarımla.

Bu konu hakkında Prof. Dr. İsmail ÖZDEMİR'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. İsmail ÖZDEMİR

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.