NN
Soru Sahibi
6 Kasım 2016 13:05

Gebelik olasılığı

Merhabalar.22 ekimde sürtünme yoluyla bir ilişki yaşadım. İçime olmasa da o bölgeye boşalma oldu. 1 gün sonrasında adet oldum ve adet olduğum gün Ella hapını kullandım. 28 ekimde adetim bitti. Sarı akıntım oldu.1-) Şimdi veya ilerleyen zamanda bu ilişkiden gebelik olma ihtimali mevcut mudur? 2-)Adet düzensizliğim olduğunda gebelikten mi şüphelenmeliyim? 3-) Karnımın alt kısmında elimle bastırdığımda bir şey oynuyor daha önce dikkatimi çekmemişti bunun gebelikle bir ilgisi olabilir mi? Gebelik gerçekten çok karmaşık bir olay, anlamıyorum. Bir yerde sperm 72 saat yaşar diyor ama kimse gebelik riski yok da demiyor. Bilgilendirirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Alparslan Demir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebe kalma ihtimaliniz çok az da olsa var. Bhcg tahlili yaptırmanızı ve bir jinekoloğa muayene olmanızı öneririm.

9 Aralık 2016 21:36