x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Gaz sancısı ile ilgili Uzm. Dr. Gülay KARA cevabı

Gaz sancısı

Gülay hanım merhaba 41 günlük bir oğlum var.İlk bir ay boyunca gaz sancısı için aguline kullandık.Daha sonra doktorumuz sab simplex verdi.Bizde aguline bırakıp sab simplex e başladık.yalnız aynı dr a arkadaşlarda bebeğini götürüyor ,onlara hem aguline hem de sab simplex i birikte 3 ay kullanmalarını söylemiş.Bize aguline bırakın demedi ama kullanında demedi.Yani atladı heralde.Bizde yeni bir gaz damlası verince agulini bırakacağımızı düşündük.Bebeğimizin gazı da çok oluyor.Aynı anda hem aguline hemde sab simplex kullanılır mı 2 tane gaz ilacı bebeğe verilir mi? Birde Gülay hanım bebeğimzin beşiğine dönence ne zaman takmalıyız? Size şimdiden ilginiz için çok teşkkr ederim.

Merhaba,
2 farklı gaz ilacı birlikte kullanılabilir. Bazen yakınmalar öyle fazla oluyor ki üçlü-dörtlü bile kullanıyoruz:)) Bebeğinizin beşiğine 2 ay civarı dönenece takın. Bebeği ne kadar erken uyarmaya başlarsanız gelişmesini o kadar desteklersiniz.
Kolay gelsin.
Dr. Gülay Kara

Bu konu hakkında Uzm. Dr. Gülay KARA'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Dr. Gülay KARA

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.