x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Folik asit ile ilgili Uzm. Dr. Haldun ARSLAN cevabı

Folik asit

Merhaba doktor bey..geçen ay baş dönmesiyle doktora gittim demir eksikliği dedi ve bemiks C ve Feramat yazdı kullandım dün kontrolüm vardı ve kanıma tekrar bakıldı başka bir doktordu bu kez hiç bişeyin yok ilaçları bırak ye iç gez dedi sadece folik asit yüksek dedi 24:00 çıktı olması gereken 5.38-24:00 arasıymış bu folik asit neden yüksek bi zararı olurmu korktum açıkçası fazlası B12 eksikliğini gizlediği için sinir sistemini tahrip edebilirmiş.Son olarak RBC:3.87 hala düşük kaç kutu ilaç içtim neden yükselmiyor bişey sölemiyolar.Cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler..

Sayın Kübra hanım
25 yaşında bayan hastada anemi olması doğaldır. Bu nedenle kaygılarınızı düşüncenizde büyütmeyin. Günümüz sağlık sektörü ne yazık ki korku ile hastaları telaşlandırıp satışı artırabiliyor. Bu nedenle önce rahat olmanızı öneririm. B vitaminleri diyet ile değişebileçeğinden rahat olun . saygılar. dr haldun arslan

haldun arslan
Bu konu hakkında Uzm. Dr. Haldun ARSLAN'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Dr. Haldun ARSLAN

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.