as
Soru Sahibi
24 Eylül 2015 18:48

dizimdeki mr radyoloji raporunun sonuçlarına göre %40 özürlü raporu alabilir miyim?

sağ diz: inceleme hasta kooperasyonunun yetersiz olması nedeniyle kısmen suboptimaldir.(değerlendirilebildiği kadarıyla) -lateral reseste ve patellofemoral eklem mesafesinde artmış effüzyon izlendi sol diz :lateral reseste ve tibiofemoral eklem mesafesinde minimal artmış effüzyon izlendi -patella posteriorunda yaklaşık 8 mm çapında osteokondral lezyon ile birlikte kemik iliği ödemi izlenmiştir. -femur medial kondilinde milimetrik çaplı subkondral kistler izlendi.. 45 yaşındayım.. buradaki uzm. doktor bana kıkırdakların kırılmış..ameliyat olmamı ve dizime implant yaptırmamı söyledi. 1-ameliyat olmam gerekli midir? 2-yüzde kaç özürlü raporu alabilirim.? 3-bu ameliyatı olmam için maliyeti ortalama ne kadar dır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mahmut Kömürcü
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Geçmiş olsun. Takip gerekir.Ortopedi uzmanı değerlendirmesinde fayda var. Fizik tedavi gerekebilir. Ameliyat fiyatı yapılacak ameliyata ve yapılacak hastaneye göre deişir. Özürlü raporu için devlet hastanesine başvurmanı gerekir. Gerekirse İlave tetkik gerekebilir. Daha detaylı bilgi için www.mahmutkomurcu.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Selamlar.

27 Eylül 2015 00:49