DA
Soru Sahibi
14 Ağustos 2014 10:23

Dışkıda küçük ve beyaz lekeler

Hocam merhabalar, öncelikle konunun neye girdiğini bilmediğim için ibs'yi seçtim kusura bakmayın.. Derdimi anlatacak olursam 2 gündür sabahları tuvalete çıktığımda dışkımda beyaz beyaz lekeler görüyorum... Kötü bir benzetme olacak belki kusura bakmayın ama sanal ortamda size daha net anlatamayacağım için şöyle bahsetmek isterim, antep fıstıklı çikolataya benzer bir görüntü var yani... Dışkımın rengi normal ancak dediğim gibi içinde parça parça halinde beyaz küçük küçük lekeler var... Ateş, kusma tarzı bir durum yok... Yapı olarak çok evhamlıyım, hipokondri ve obsesif kompulsif bozukluk var hocam.. Bu yüzden hemen evhamlandım ve size sormak istedim... Bu beyaz lekeler neden olabilir ve nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim? Şimdiden cevabınız için çok ama çok teşekkür ederim, saygılar...

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Eşref Araç
Dahiliye - İç Hastalıkları

hareketli barsak kurdu gibi bir durum değilse yediğiniz yiyeceklerin sindirilmemiş kısımlarıdır. Normal bir durumdur. İnceleme yapmanıza gerek yoktur. Geçmiş olsun

14 Ağustos 2014 10:31