ŞS
Soru Sahibi
30 Haziran 2017 15:49

Dışkıda et parçası ?

Dışkımda et parçası görüyorum kan yok , peçete aldığımda et parçası şeklindeydi.2-3 aydır ara sıra dışkılarımda sindirlmemiş zaman zaman kabıs ishal oluyordu . 25 yaşındayım stresli b,r dönemden geçtim doktor ibs olacabileceğimi söylemişti. Sizce sorun nedir ? Et parçası neden gelir ? Bir polip dışkıya düşebilir mi ?Stresi azalttığımda dışkı alışkanlıklarım düzeliyor bazen tekrar sorun oluyor sonra tekrar düzeliyor. Teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Fatih Çiftçi
Genel Cerrahi , Gastroenteroloji Cerrahisi

Merhabalar; yalnız polip değil barsak parazitleri de dışkıda et parçası şeklinde görülebilir. Altta yatan sebep düzelince barsak alışkanlıklarınız da rahatlar. Bundan dolayı stresi azaltıp gerektiğinde tıbbi ilaç tedavisine başvurabilirsiniz

30 Haziran 2017 17:43
ŞS
Soru Sahibi

Doktor bey peki polip yani bir tümör nasıl olurda dışkıyla birlite atılır ? Bir gün önceden karpuz yedim acaba o mu diyeceğim bilemedim ? Yani polipi ne koparır ki dışkıyla atılır. Çok teşekürler

2 Temmuz 2017 17:15
Doç. Dr. Fatih Çiftçi
Genel Cerrahi , Gastroenteroloji Cerrahisi

Polip 'in çeşidine göre, yerleşim yerine göre olabilir. Tüm polipler kopmaz

5 Temmuz 2017 08:55