x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Diş çektirmekten çok korkuyorum ile ilgili Dt. Ülkü KOLOĞLU cevabı

Diş çektirmekten çok korkuyorum

merhaba!benim sorum ağzımdaki çürüklerle alakalı.ağzımda etrafları tamamen kırılmış artık ete gömülü halde bulunan 4 çürük dişim var.sürekli iltihaplanıyor ve ben bu dişleri defalarca doktora gitmeme rağmen korkudan bi türlü çektiremiyorum.ağrılarına dayanılmıyor, kulağıma çeneme gözüme başıma hatta kalbime kadar vuruyor ağrıları.ve ağrımaya başladığında ne yaparsam yapayım ialçlar bile fayda etmiyor ağrının kesilmesinde.ayrıca dişimdeki iltihaplar bi türlü geçmiyor.iltihap kurutucu içiyorum ancak ilaç bittiğinde bakıyorumki hala diş etime bastırdığımda acı devam ediyor ve ben yine ilitihabı geçmedi çekilirken bu dişi duyarım korkusuyla gidip çektiremiyorum. size sorum ilaç kullandığım halde neden tamamen diş diplerindeki acı gitmiyor ve bu dişleri çektirdiğim de iltihap varsa eğer diplerinde diş çekilirken acısını hisseder miyim. şimdiden teşekkr ederim.

Merhaba;
Antibiyotik içtiğiniz halde iltihabınız geçmiyor ise daha kuvvetli enjeksiyon halinde bir antibiyotik kullanabilirsiniz. Korkunuz için de sedasyon yöntemi ile işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Bir cerraha muayene olmanız gerekmektedir.
Geçmiş olsun.

Bu konu hakkında Dt. Ülkü KOLOĞLU'a danışmak istiyor musunuz?
Dt. Ülkü KOLOĞLU

Diğer Sorular

.