x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Dil altı uyuşukluğu ile ilgili Uzm. Psk. Gizem TOPKARA cevabı

Dil altı uyuşukluğu

merhabalar, öncelikle bu sorumun yayınlanmamasını istiyorum dün bir mide bulantım oldu gece ve yüzüme iğneler batıyor gibi hissettim artı dilimin altında yanma ve uyuşukluk oldu ve bu akşam da var gibi endişelendirdi beni,bu hissin panik atak hastası olmamla alakası var mıdır ? gündüz bu his olmamıştı akşam saatinde başladı 2 saattir var dilin altı yanıyor ve uyuşuyor gibi hissediyorum bu yanma hisi sanki naneli şeker yemiş gibi bir his o kadar sıkıntı yaratan bir yanma değil..bu durum nedir doktor hanım ?
ve son 1 haftadır stresli dönem yaşıyorum,annem kalp krizi geçirdi eve çıktı kardeşim yanında ve benim ev çocuk kaynıyor kardeşimin çocukları ve benim kızım tabi ki rahat durmuyorlar strese mi bağlı diye düşündüm ...ve dün geceki yüz deki iğneler batması tansiyonumun oynuyor gibi hissetmem bana panik atağımın ilk zamanlarını hatırlattı aynı his o zamanda oluyordu.dil olayınıda merak ettim açıkçası...cevaplarsanız çok sevinirim..iyi çalışmalar,iyi geceler.

Merhaba Nil Hanım,

Belirttiğiniz ağrı semtpomları fizyolojik bir rahatsızlığın belirtisi olabilir, psikosomatik semptomlar olma olasılığı da bulunmaktadır. Öncelikle bir nöroloji uzmanına gidip muayene olmanızı tavsiye ediyorum. Eğer organik bir rahatsızlığınız olmadığı ortaya çıkarsa, sizi psikiyatriye yönlendireceklerdir. Kayıplar sonrasında psikolojik yardım almanızda yarar var. Sağlıklı günler.

Bu konu hakkında Uzm. Psk. Gizem TOPKARA'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Psk. Gizem TOPKARA

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.