GF
Soru Sahibi
19 Ocak 2010 22:57

dikloron IM Ampul 75 mg/3 ml ve muscoril ampul 4mg/2ml birlikte tek enjeks

dikloron IM Ampul 75 mg/3 ml ve muscoril ampul 4mg/2ml birlikte tek enjeksiyon olarak intragluteal uygulama çocuklar için uygulanabilir mi?çocuk 7 yaşında ve 22 kg. saygılarımla,

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Atila Karaalp
Tıbbi Farmakoloji

Sayın Feridun Gizgen: Teorik olarak hiç bir ilaç, başka bir ilaçla aynı enjektörde karıştırılıp, aynı vücut bölgesine uygulanmamalıdır. Bu iki ilaçtan oluşan tedaviyi hangi amaçla 7 yaşındaki bir çocuğa vermek istendiğini belirtmediğiniz için daha fazla yorum yapamıyorum. Ancak Muscoril ticari adlı tiyokolşikozidin çocuklarda kullanımı önerilmemektedir (bakınız ilaç prospektüsü). Saygılarımla...

3 Şubat 2010 14:42