x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Crp (nef. veya türb.) ile ilgili Uzm. Dr. Enver GÖNCÜOĞLU cevabı

Crp (nef. veya türb.)

Merhaba

CRP (Nef. veya türb.):0,200
ASO (nef.veya türb.):43,8
TSH:1,119
EOS:0,12

Kan sonuçları baktığım kadarı işe crp yüksek sorun var sanırım açılımı nedir ve yüksek değer neden olabilir neye neden olabilir bilgi alabilirmiyim teşekkürler

Öncelikle geçmiş olsun. CRP C Rektif Protein adı verilen ve bazı akut durumlarda yükselen bir maddedir. İnfeksiyon-iltihabi durumlar, Romatizmal bazı hastalıklar, travma halleri gibi akut durumlarda artabilir.
Ancak her laboratuvarda ölçülen normal değer aralıkları farklı olabilmektedir Örneğin sizin değeriniz bana yüksek gelmedi. Çünkü benim bulunduğum hastanenin laboratuvarın ölçütlerine göre normal aralığı 0 ila 8.2 aralığında. Yüksek bulduğunuza göre sizin tetkik kağıdınızda normal aralık farklıdır. Bana normal aralığı bildirirseniz daha doğru yorum yapabilirim. Sağlıcakla kaln.

Bu konu hakkında Uzm. Dr. Enver GÖNCÜOĞLU'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Dr. Enver GÖNCÜOĞLU

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.