x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Çocuğum neden derste konuşuyor? ile ilgili Uzm. Dr. Özlem ÖNEN cevabı

Çocuğum neden derste konuşuyor?

Sayın Özlem Hanım benim 1.sınıf öğrencisi bir kızım var.okul başladığından beri öğretmeni derste arkasına dönüp konuştuğundan zaman zaman şikayet ediyor.bende eşimle beraber çocuk psikiyatrisine götürdüm kızımı.doktor hiperaktivite olup olmadığını ölçmek için öğretmenin doldurması gereken bir form verdi.öğretmen doldurduktan sonra tekrar doktora gittik.forma bakıldığında hiperaktivite olmadığını söyledi.kızım derslerinde başarılı 1.dönem notlarının hepsi 5 ti.ama öğretmen kızımız ders dinlemediğini geveze olduğunu söylüyor.neden böyle oluyor acaba normal mi.1.sınıfta dikkat süresi kaç dk dır?. ne yapmalıyım kızım için lütfen yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler..

Merhabalar,
1. sınıfta her çocuk değişen süreler söz konusu olmakla birlikte dikkat süresi kısa olmaktadır. Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu yönünden ise bazen tanının netleşebilmesi bu yaş gurubunda biraz zaman alabilmektedir. Öğretmeni ile iletişiminizin sık olması bu dönemde önemlidir; ilerleyen süreçte yeniden çocuk psikiyatrisi uzmanından yardım almanızı öneririm. O zamana dek çocuk psikiyarisi uzmanlarınca çocuk ev ergen psikiyatrisi hakkında yazılmış kitapları okumanızı da öneririm. Saygılarımla.

Bu konu hakkında Uzm. Dr. Özlem ÖNEN'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Dr. Özlem ÖNEN

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.