3 Eylül 2014 20:57

Çocuğum 2 Yaşında Yemek Yemiyor

Meraba Hocam 2 Yaşında Bir Kızım Var . Yemek Yemiyor . Balık Yağı Versem Bi Sakıncası Olur Mu Acaba ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ayşe Zengin Turan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba Özgül Hanım. Çocuklarda 1-3 yaş arasında iştahsızlık sık görülen bir problemdir. ÖNcelikle yemek saatlerini ve çeşitlerini iyi düzenlemeniz, ana öğününden 3 saat öncesinde su dışında herhangi bir yiyecek veya içecek vermemeniz gerekir. Balık yağı gibi besin takviyeleri bazen kısa süreli çözüm olabilir. Ancak beslenme alışkanlığının devamı için çocuğunuzun düzenli ve dengeli beslenmesi önemlidir.

8 Eylül 2014 11:29