x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Böbrekte kum ile ilgili Doç. Dr. İlker AKYOL cevabı

Böbrekte kum

hocam merhaba,
5 aylık bebeğim var 2,5 aylıkken idrar yollarında kum çıktı şimdide ki böbreğinde kum var dediler...babasında böyle sorunumuz böbrekleri kum üretiyor o nedenle kalıtsal dendi... benim sorum bu kum uzun zaman sürer mi yani ömürlükmüdür yoksa geçici mi acaba?

teşekkürler

İhtimalin büyüğü, gelip geçici bir problem olmadığıdır. Bu nedenle idrarda özel bir metabolik araştırma yapıp, önlenebilir bir sorunu olup olmadığını anlamaya çalışmak gereklidir. Bu araştırma için Çocuk Ürolojisi ya da Nefrolojisi Uzmanına başvurabilirsiniz.

Geçmiş olsun.

Unutmayın; doğru teşhis, hastayla konuşup muayene ettikten sonra, uygun tetkiklerin sonucu görülerek konur. Lütfen internet üzerinden teşhis ve tedavi beklemeyiniz. Bu ortamdan sadece yönlendirme yapılabilir.
Bu konu hakkında Doç. Dr. İlker AKYOL'a danışmak istiyor musunuz?
Doç. Dr. İlker AKYOL

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.