x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Bilek ağrısı ile ilgili Doç. Dr. Berkan MERSA cevabı

Bilek ağrısı

Merhaba hocam benim sağ el bileğimde zorlamadan dolayı bir ağrı oluşmuştu doktora gittim röntgen çekti bağ dokusu zedelenmesi teşhisi koydu şimdi tekrar ağır kaldırmamdan dolayı ağrı nüksetti ama ağrı sağ el bileğime baktığımda en sağda yani serçe parmağın üzerindeki bölümün bileğindeki eklem kısmında hafif göçük duran bölümde tüm el bileğimi kapsamıyor. Başka bir doktora gösterdim önemli birşey yok dedi. Bugünde doktor menisküs yirtılması var dedi.Benim sorum size şu yönde olcaktı.El bileğinde oluşmuş bir menisküs yırtığı varsa tedavisi nasıl bir süreci gerektirir ve dayanılmaz bir ağrım yok sadece el ile muayanede bu anlaşılabilir bir durummudur?Ve tedavisi ameliyat boyutuna kadar taşınabilir bir rahatsızlık mıdır?

Merhaba,
Elbileğindeki bu yırtığın tam yerinin belirlenmesi, büyüklüğünün ve tedavi yönteminin saptanması için MRI tetkiki gerekir. Bu aşamadan sonra bazı olgularda atel ile izlem, bazılarında da ameliyat gündeme geliyor.
Sizi değerlendirebilmemiz için www.elcerrahi.com sitesinde iletişim bilgilerimize ulaşabilirsiniz.
Geçmiş olsun

Bu konu hakkında Doç. Dr. Berkan MERSA'a danışmak istiyor musunuz?
Doç. Dr. Berkan MERSA

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.