ka
Soru Sahibi
1 Eylül 2017 15:09

Beklazon aşırı kullanım

Merhaba hocam kardesim 16 yaşındayken saç dökülmesi şikayetiyle doktor recetesiyle beklazon losyon kullanmıstı. Doktor 1 ay kullan demisti. Ancak kardeşim bir hata yapıp şiseninde 1 ayda bitmesi gerektiğini düşünmüş Cok yoğun sürüyomuş. Saç derisi emdikten sonra bir daha sürüyomuş. 3 hafta sonunda saçları çıktı. Ancak tüm saç derisinde kızarıklık oluştu. 50 ml losyonun yarısından çoğu bitmiş.Hocam suan 20 yaşında. Şaç derisine verdiği zarar kalıcımıdır? Bu olaydan sonra yağlı egzama oluştu. 4 yıldır hala devam ediyor

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhabalar,sadece 1 kutu kullandığı beklazon deride kalıcı bir hasar bırakmaz,Yağlı egzemanın sebebi beklazon değildir.Sevgiler

8 Eylül 2017 12:07
ka
Soru Sahibi

Hocam beklazon saçlarını çıkarttı. ama sonra grne döküldü. Bepanthen bemiks evigen ampul badem yağı ve kortizonlu bir losyon karışımını haftada 3 defa sürüp 8 saat bekletmemizi söyledi doktor. İlk kullandığında inanılmaz etkisini gördü. Bütün saclarını çıkardı 3 ay sonra gene dökülmeye başladı. Sanki karışımın etkisi yok olmuş gibi. Hocam 2 sene bu karışımı kullandı. 1 yıldır kullanmıyor yeniden kullansa saçlarına faydası olabilirmi? Veya beklazon losyon kullansa? Cevap verirseniz sevinirim Ayrıca saç derisi incelmişmidir

9 Eylül 2017 00:28

Merhabalar,saçlı derisinin incelip incelmediğini ancak muayene ederek söyleyebilirim,karışımı tekrar kullanmadan önce mutlaka bir dermatologa başvurun derim.Sevgiler

18 Eylül 2017 09:46