x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Bebeklerde böbrek genişlemesi ile ilgili Prof. Dr. Ali BAŞÇI cevabı

Bebeklerde böbrek genişlemesi

merabalar doktor bey bebeğimiz şuan 4 aylık doğumdan sonra izmirde behçet uz hastanesinde bebeğimde böbrekte genişleme olduğu söylendi ulturasyona girdi sağ bb üst polde kaliektazi izlendi dendi....ilaç tedaviisne koruma amaçlı başlandı idrar kaçağı olabilir denilerek sondalı film istendi şuan tedirgin durumdayız bu sondalı filme girmesi şartmı aceba bebeğimiz bizi bilgilendirirseniz seviniriz ayvalık cunda adasından selamlar.....kolay gelsin bize dönerseniz çokkkk seviniriz bilginize ihtiyacımız var......

Tabii herşeyi bilmeden bir yorum yapmam yanlış olur. Ayrıca ben erişkin nefroloğuyum.
İşeme esnasında idrar geriye doğru böbreklere doğru geriye kaçması (VUR) gibi bir durumdan kuşku duyuluyor olmalı. Bu durum sık idrar yolları enfeksiyonuna ateşlenmelere neden olabilir. Biraz beklenebilir belki ama dediğim gibi bilemeyeceğim. Gerçi Behçet Uz Hastanesinde iyi bir pediatrik nefroloji grubu var ama isterseniz daha deneyimli bir çocuk nefroloji uzmanına ulaşabilirsiniz.
İyi günler.

Prof Dr Ali BAŞÇI
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
İç Hastalıkları AD, Nefroloji BD Öğretim Üyesi
RANDEVU için:
Muayenehane telefonu: 0232 465 2111-12
Daha fazla bilgi için www.alibasci.com
Bu konu hakkında Prof. Dr. Ali BAŞÇI'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Ali BAŞÇI

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.