DC
Soru Sahibi
21 Haziran 2017 12:39

Baş ağrısı,bayılma ve halsizlik şikayeti

İyi günler hocam. Baş ağrısı,bayılma ve halsizlik şikayetiyle doktora gittim. Mr sonucum budur. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. Frontal sinüste ve ethmoidal hücrelerde mukozal kalınlaşma mevcuttur. İnfratentorial kesitlerde medulla, pons, serebral pedinküller, her iki serebellar hemisfer, bazal sisternalar ve kaide oluşumları normal morfoloji ve sinyal intensitesi göstermektedir. 4. ventrikül normal konfigürasyondadır. Supratentorial kesitlerde ventriküler sistem simetrik ve normal genişliktedir. Serebral hemisferlerin morfolojisi ve sinyal intensitesi olağandır. Serebral hemisferlerde farklı sinyal intensitesinde kitlesel lezyon saptanmamıştır. Korpus kallozumun morfoloji ve sinyal intensitesi normaldir. Orta hat yapıları yer değiştirmemiştir. Konveksite sulkusları ve sylwian fissürler normal genişlikte izlenmektedir. İntrakranial vasküler yapılar normal olarak değerlendirilmiştir. SONUÇ: - Frontal sinüste ve ethmoidal hücrelerde mukozal kalınlaşma dışında normal sınırlarda Beyin MR tetkiki.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ayşen İnceoğlu
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhabalar MR sonucunuzda beyin dokusu içinde bir patoloji saptanmamış sinüslerinizle ilgili sıkıntı olabilir tanınız için detaylı muayene gereklidir Nöroloji ve KBB uzmanlarına muayenenizi önerim geçmiş olsun dileklerimle iyi günler .

21 Haziran 2017 14:18