SM
Soru Sahibi
6 Mart 2014 21:36

Bacaktaki his kaybı nasıl geçer?

Hocam merhaba, Bir ay önce L-5 den ameliyat oldum. Sağ bacağımda ve ayağımda his kaybı olduğu için şu anda yürürken topallıyorum. Bu his kaybı zamanla geçer mi? His kaybının yüzde olarak derecesi ölçülebilir mi? Ameliyatı eden doktor geçmeyebilir dedi. Başka bir doktor 6 ila bir yıl içinde geçer dedi. Geçmesi için ne yapabilirim? B vitamini tek başına yeterli olur mu? İlginiz ve alakanız için teşekkür ederim. Saygılarımla,

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Babür Dora
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Selamlar, His kaybı ölçülebilen birşey değildir. Geçip geçmemesi sinir kökünün ne kadar hasar gördüğüne ve ne kadar süre bası altında kaldığına bağlıdır. Zaman içerisinde değerlendirmek gerekir

7 Mart 2014 11:03