x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Bacaklarda kaşıntı sonrası morarma ile ilgili Uzm. Dr. Burak BURSALI cevabı

Bacaklarda kaşıntı sonrası morarma

Merhaba doktor bey,

32 yaşında bir kadınım. Üst bacaklarımda son iki aydır ani ve şiddetli kaşıntıyı takiben morluklar oluyor. Morlukları fark ettiğimden bu yana cildimi tahriş edecek biçimde kaşımaktan sakınıyorum. Yine de oluyor ve birkaç gün sonra geçiyor. Kısa sürenin ardından yeniden aynı durum yaşanıyor. Damarlarda bir sorun olabileceğini düşünerek bir radyoloji uzmanına baktırdım, fakat hiçbir sonuç çıkmadı. Hangi branşa başvurmamı ve teşhis için ne tür testler yaptırmamı önerirsiniz?
Teşekkürler.

öncelikle morlukların oluşması sebebiyle mutlaka hemogram testi ve pıhtılaşma fonksiyonlarına ait testleri yaptırmanızı öneririm.kaşıntı ise bize ilaca bağlı veya sistemik bir allerjik reaksiyon, karaciğer ve safra yollarına ait bir problem, ya da kan hastalıklarına ait bir bulgu olabilir.hemogram tetkikinde eozinofil sayısı ve total IgE düzeyi görmem gerekir.bu şekilde yorum yapmam zor.ben dahiliye uzmanına başvurup bütün bu bahsettiğim testleri yaptırmanızı öneririm.

Bu konu hakkında Uzm. Dr. Burak BURSALI'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Dr. Burak BURSALI

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.