x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Ayak ve bacakta yanma hissi ile ilgili Doç. Dr. Hikmet Selçuk GEDİK cevabı

Ayak ve bacakta yanma hissi

Sayın Hocam,
Ayakbilegimin biraz üstünde coğunlukla sağ bacakta ani yanma ve sıcaklık hissi oluyor. Ayaktayken de otururken de bir kac saniye sürüyor. 3-4 günde bir yaşadığım bu problem her gün olmaya başladı. Sebebi damarlar ile iligli olabilir mi?

Herhangi bir rahatsızlıgım yok ,sadece gectigimiz gunlerde ilk kez açlık kan şekeri ölçümünde gizli şekerden şüphelendiler.

Saygılarımla,

Oncelikle gecmis olsun Pelin hanim.Bacaginizdaki ani yanma ve sicaklik hissi bana oncelikle norolojik bir problem olarak gelmekle birlikte eger bacaklarinizda varis varsa daha dogrusu venoz yetmezlik mevcutsa bu durumda yapabilir.Madem Ankaradasiniz Ankara Numune Hastanesindeki kalp ve damar cerrahisi klinigimize muracat edebilirsiniz.Damarsal acidan degerlendirmeniz yapildiktan sonra size bir fikir verilecektir.

Bu konu hakkında Doç. Dr. Hikmet Selçuk GEDİK'a danışmak istiyor musunuz?
Doç. Dr. Hikmet Selçuk GEDİK

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.