tt
Soru Sahibi
11 Nisan 2016 19:49

Ayak düşmesi

Iyi günler hocam benim babam 58 yaşında 9 ay once bademcik kanseri teşhisi koyuldu lenflerde ve dil kokunde de kanser hucresi tespit edilmisti. Robotik cerrahi ile birlikte yaklasik 10 saat ameliyatta kaldi amaliyati olumlu gecti sonrasinda 45 gunluk radyoterapi sirasinda 1 defa kemoterapi aldi ama bu 45 gun icinde 34 kilo verdi her nekadar doktorumuzun verdigi yuksek protein iceren mamalari tuketsede henüz 6 kilo geri aldi ayrica uzun zamandir yuksek tansiyonu oldugu icin ilac kullaniyor. Radyo terapi bittikten sonra 1 ay icerisinde ayaginda yurumesinde sıkıntı oldugunu fark ettik. Sag ayağını kaldirirken farklilik oluyor. Doktorumuzun ilk teshisi ayak dusmesi oldu. Bunun icin MR cektirilmesini istedi. Benim sorum ayak dusmesi tedavisi varmidir. Varsa nasil bir yol izlenir. Onkoloji hastasi olmasi uygulanacak herhangi bir tedaviye engel olur mu. Şimdiden teşekkürler. Iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Hakan Erdoğan
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Merhaba, çok geç cevap veriyorum, farkındayım. Durumun büyük olasılıkla değişmiş olabileceğini tahmin ediyorum ama eğer MR'lar çekildiyse ve sorun devam ediyorsa sonuçlar için yine görüşebiliriz. Acil şifalar diliyorum.

29 Haziran 2016 09:37