Aşı sonrası ateş yükselmesi

  • bebegim 12 aylık ve kızamık aşısı yapıldı . daha üzerinden 24 saat gecmeden ateşi çıktı .acaba bu normalmi yoksa enfeksiyobndan mı kaynaklanıyor .aşıdan ise kaç gün sürer bana yardımcı olursanız sevinim şimdiden verdiginiz bilgilerden dpolayı teşekkür ederim

  • Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Erdem Uzunoğlu

    Kızamık aşısıyla beraber prevenar da yapılmış olmalı... her ikisi de ateş yapabilir...

Diğer Hasta Soruları

  • 2 aylık bebeğimde hepatit aşısı sonrası ateş yükselmesi

    Hocam iyi geceler bu saatte rahatsız ediyorum kusura bakmayın hocam benim bebeğim 2 aylık olup hepatit b aşısı yapıldı ve akşama doğru ateşi 38.2 ye çıktı hepatit b aşısı yapılan bebeklerde ateş kaç dereceye kadar yükselir ve kaç gün bu durum devam eder ateşin bu derecelere çıkması normalmi ne yapma...

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Şafak GÖKTAŞ

    Uzm. Dr. Şafak GÖKTAŞ

    Aşı sonrası ateş beklenebilir, devam ederse çocuk hastalıkları uzmanına götürün ama kısa süreli ise problem etmeyin,

  • 1 yaş aşıları sonrası ateş

    Merhaba doktor bey, oğlum 27.09.2014 cumartesi günü ankara'da özel bir hastanede 1 yaş aşılarını oldu (kkk aşısı, konjuge pnömokok aşısı ve su çiçeği aşısı). aşıları olduktan 1 gün sonra ateşi yükselmeye başladı. 2 gündür ateşi devam ediyor ve ara ara 39'a kadar yükseliyor. 4 saatte bir calpol vere...

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK

    Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK

    Aşılardan sonra ateş çok raslanan durumdur,muayenede başka ateş odağı yoksa takip gerekir umarım şimdi ateş düşmüştür.aşı ateşi çok yüksek olabilir mutlaka dra gidin.

  • 1 yaş aşıları sonrası ateş

    Merhaba doktor bey, oğlum 27.09.2014 cumartesi günü ankara'da özel bir hastanede 1 yaş aşılarını oldu (kkk aşısı, konjuge pnömokok aşısı ve su çiçeği aşısı). aşıları olduktan 1 gün sonra ateşi yükselmeye başladı. 2 gündür ateşi devam ediyor ve ara ara 39'a kadar yükseliyor. 4 saatte bir calpol vere...

    Doktor Cevabı:
    Yrd. Doç. Dr. Mahmut EKİCİ

    Yrd. Doç. Dr. Mahmut EKİCİ

    Merhaba ayşenur hanim. aşı sonrası ateşlenmeler ifade etmis olduğunuz değerlere kadar çıkabilir, hatta daha yükseklere bile çıkabilir. ve bu ateş ilk 1 hafta görülebilmekle birlikte genelde 3.ve4.günden sonra düşmeye başlar.

  • 1 yaş aşıları sonrası ateş

    Merhaba doktor bey, oğlum 27.09.2014 cumartesi günü ankara'da özel bir hastanede 1 yaş aşılarını oldu (kkk aşısı, konjuge pnömokok aşısı ve su çiçeği aşısı). aşıları olduktan 1 gün sonra ateşi yükselmeye başladı. 2 gündür ateşi devam ediyor ve ara ara 39'a kadar yükseliyor. 4 saatte bir calpol vere...

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Ahmet AKÇAY

    Prof. Dr. Ahmet AKÇAY

    Merhaba ayşenur hanım, ateş aşının yan etkisidir. ancak 39 derece yüksek bir rakam. en doğrusu doktorunuzla irtibata geçmenizdir. geçmiş olsun.

.
x