x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Arpacık ile ilgili Op. Dr. Sevgi TONGAL cevabı

Arpacık

Merhaba hocam. 20 Ocak'ta sag goz kapagımda arpacık dedigimiz hastalık olustu, gozumu ozellikle sabahları yarım acabiliyordum. Doktora gittim bana damla ve merhem verdi, 3-4 gun icinde kapak ucundaki beyazlık patladı ama şişlik gecmedi. 1 bucuk ay sonra yeniden doktora gittim, bana kucuk bir operasyonla duzeltilebilecegini soyledi, ertesi gune randevu verdi ve X hanim size asagıda operasyon yapacak dedi. X hanım ertesi gun baktı ve buna mudahele gerekmez cunku yeni degil gececegini garanti edemem dedi ve Blephamide ve Thiocilline adlı damla ve merhem yazdı. 1 aydır bunları kullanıyorum ama bugun 25 Nisan ve hala gozkapagı uzerinde bir sislik var nohut gibi. Ne yapmam gerekir lutfen yardımcı olur musunuz?
Tesekkurler.

Merhaba Mustafa bey,
Arpacıklar bazen bu şekilde tamamen kaybolmaz,giderek sertleşir nohut gibi olur. İşte bu aşamada eğer küçükse ve estetik olarak rahatsız etmiyorsa kalabilir. Ama büyükse ve estetik olarak kötü duruyorsa operasyonla alınabilir.

Bu konu hakkında Op. Dr. Sevgi TONGAL'a danışmak istiyor musunuz?
Op. Dr. Sevgi TONGAL

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.