x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Alerjik bronşit ile ilgili Uzm. Dr. İsmail REİSLİ cevabı

Alerjik bronşit

İyigunler hocam 3 yasinda bir kizim var. 8 Aylıkken bronsit teshisi ile hastaneye yattik tedavi gorduk daha sonra iki kez daha bronsit gecirdik. Konyaya tasindiktan sonra gittiğimiz doktor singulair kullanmamiz gerektiğini soyledi. Ayrica tahliller sonucu bagisikligi zayif dedi ve uzun sureli antibiyotik tedavisi basladi.suanda singulair a devam ediyoruz ancak son donemlerde oksuruklerimizde bi degisiklik yok.asiri terleme sorunumuz da var. antibiyotiği 1,5 senenin sonunda biraktik. Bundan sonra ne yapmamiz gerekir size nasil ulasabiliriz. Randevu almak oldukca zor kizimin astim olma riski varmi yada oldumu tesekkur ederim iyi calışmalar

Merhaba Kübra Hanım

Konya da Meram Tıp Fakültesi bünyesinde 223 70 00 nolu randevu telefonu ile Çocuk Allerji-İmmünoloji Polikliniğinden randevu alabilirsiniz.
Tetkiklerinizin yapılması gerekiyor (Allerji testleri, direnç testleri, geniz eti filmi gibi). Sonra nasıl bir tedavi uygulanacağına karar vermek gerekiyor.

Bizler genellikle 2 yaş altında 3 bronşit olduğunda veya bir sezonda 2 ve daha fazlası söz konusu ise astım terimini kullanıyoruz. Yılda tek bronşit için de tedavi vermiyoruz. Ancak geçmeyen öksürük ve egzersizle öksürük söz konusu ise tedavi verebiliriz. Tek başına Singulair tedavisi ise pek önermiyoruz.

Çocuğunuzda astım terimini kullanmak yerine, tetkikleriniz çıkıncaya kadar beklemeyi uygun bulurum.

Geçmiş olsun

Bu konu hakkında Uzm. Dr. İsmail REİSLİ'a danışmak istiyor musunuz?

Uzm. Dr. İsmail REİSLİ

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.