x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Akciğer ile ilgili Prof. Dr. Bülent TUTLUOĞLU cevabı

Akciğer

1 yıldır akciğer zarı kalınlaşması var.7 ay önce 7 mm olan şuanda 10 mm olmuş.en büyüğü 10 mm olmak üzere çok sayıda var.göründüğüm doktor ağrı yapmaz diyor ama bende çok ağrı oluyor.herhangi bir tedavi vermediler.ileride kötü huyluya çevirme ihtimali yüksek diyorlar o zaman ameliyat ederiz diyorlar.bir tedavi yöntemi var mı beni bilgilendirirseniz sevinirim hocam teşekkürler...

Akciğer zarında ki kalınlaşma ve yapışıklıklar zaman zaman ağrı yapabilir. Nodüllerden uygun olanı varsa şu anda da bir iğne biyopsisi yaoılabilir veya tomografi kontrolleri hem kalınlaşma hemde nodüller açısından devam edilebilir. Nodüller veya plaevra kalınlaşması artarsa tetkike yönelik girişimsel tanı yöntemlerine başvurmak gerekebilir.

Bu konu hakkında Prof. Dr. Bülent TUTLUOĞLU'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Bülent TUTLUOĞLU

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.