x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Akciğer lezyon ile ilgili Prof. Dr. Bülent TUTLUOĞLU cevabı

Akciğer lezyon

Merhaba Hocam; kardeşimin kontrastlı toraks bt tetkikinde : Akciğer parankim değerlendirmesinde sol akciğer üst lob apikoposterior segmentte 7 mm, sol akciğer alt lob laterobazal segmentte ve sağ akciğer alt lob laterobazal segmentte 7 mm çapında bir kaç adet nodüler lezyon izlenmiştir. doktor sadece 3 ay sonra tekrar kontrole gelmemizi söyledi. bu sonuca göre kardeşimin rahatsızlığı nedir tedavisi nedir sizce nasıl bir yol izlemeliyiz? saygılarımla

Kardeşinizin sigara içip içmediğini ve yaşını belirtmemişsiniz. Bunlar önemli. Belli aralıklarla tomografi kontrolü yapılarak izlenecek.Genç yaşta ve siara içmeyenlerde bu tür nodüllerin kötü huylu çıkma olasılığı çok çok azdır. Yine de 2 sene takip etmek lazım.

Bu konu hakkında Prof. Dr. Bülent TUTLUOĞLU'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Bülent TUTLUOĞLU

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.