x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Adet kanamalarının azalması ile ilgili Op. Dr. Sabahattin AKYIL cevabı

Adet kanamalarının azalması

Hocam merhaba,
14 ay önce doğumumu siz yaptırmıştınız fakat şehir değiştirdiğimden gelemiyorum ama değerli fikrinize ihtiyacım var.

30 yaşındayım ve doğumdan sonra adetim 4 aylıkken başladı fakat her geçen ay dahada azalıyor. Bu ay sadece bir gün ve leke denebilecek kadar az oldu. Yasmin hap kullanıyorum ve her ay adet oluyorum sadece azlığı beni korkutuyor erken menepoz belirtisi olabilir mi? Yaptırmam gereken testler hangileridir? Bunları aile hekimine yaptırabilir miyim?

İlgi ve alakanıza teşekkürler
Sevgiler...

Sayın Hülya Hanım,
Kullandığınız doğum kontrol hapınız nedeniyle adet miktarınızda azalma meydana gelmiştir .Birkac ay ilacı bırakmanızı ,eğer yine azalma devam ederse hormon tetkiki yaptırmanızı öneririm.Adetin 3.günü FSH,LH ,ESTRADİOL,PROLAKTIN ,SERBEST T4,TSH
tetkikleri. Saygılarımla

Bu konu hakkında Op. Dr. Sabahattin AKYIL'a danışmak istiyor musunuz?
Op. Dr. Sabahattin AKYIL

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.