x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

6 aylık bebeğimde böbrek taşı ile ilgili Prof. Dr. Aydın YAĞMURLU cevabı

6 aylık bebeğimde böbrek taşı

sayın hocam bebeğimizin 5 ayında yapılan USG sinde 1 mmlik taşı ve TİT de 16-17 lokositi mevcuttu -amikasin- 10 adet iğne kullanarak lokosit sorunu çözdük. 1 ay sonra yaptırdığımız USG de sağ ve sol böbrekte mmlik 4-5 adet taşlar izlendi.
çoçuk dokturumuz spot idrarda kreatinin ve kalsium baktırdı ve ortalaması 1 olarak geldi.
doktorumuz hastama hidroklorotiazid etken maddeli esidex ilaçı için rapor çıkarıldı şimdi ilaçın yurt dışından gelmesini bekliyoruz. sizden ricamız doğru bir secenekmi yada daha başka ne yapmamızı tavsiye edersiniz. şimdiden teşekkür eder. bilginizi paylaştığınız için minnettar olduğumuzu belirtirim. saygılarımla fatih ohtamış

Fatih bey, oncelikle ultrasonografi raporlariin detayini gormek gerekir. Enfeksiyon zemininde bir tas mi olustu, bu enfeksiyona zemin hazirlayan bir anatomik bozukluk mu var bunlar mutlaka degerlendirilmeli, yazmis oldugunuz idrarda kalsiyum kretinin orani bir miktar yuksek ancak, bunlarin disinda 24 saatlik idrarda ve serumda da bazi tetkikler yapilmasi sart. Bu nedenle bir cocuk urolojisi uzmanina basvurmanizi oneririm.

Bu konu hakkında Prof. Dr. Aydın YAĞMURLU'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Aydın YAĞMURLU

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.