x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

1.89 boy 103 kg bay bel sırt ve gögüs bölgelerinde aşırı kilolardan nasıl k ile ilgili Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE cevabı

1.89 boy 103 kg bay bel sırt ve gögüs bölgelerinde aşırı kilolardan nasıl k

1.89 boy 103 kg bay bel sırt ve gögüs bölgelerinde aşırı kilolardan nasıl kurtulabilir.yardımcı olabilirmisiniz.teşekkürler.menisküs ameliyetı oldu fazla hareket edemiyor

Merhabalar,

Bel çevresinin genişlemesi kalp - damar hastalıkları, şeker hastalığı, hipertansiyon gibi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Vücudun belli bölgelerinde yağlanmanın olması bazen genetik kökenlidir. Zayıflansa da sorunlu bölge incelmeyebilir. Sorunlu bölgeyi çalıştıracak tarzda egzersizler yapmak sıkıntıyı daha kısa sürede ortadan kaldıracaktır.

Arkadaşınız / eşiniz vs şu ilkeleri yaşam tarzı haline getirsin: 8 saatten fazla uyumamaya, sık sık ve azar azar beslenmeye, aç kalmamaya, süt, yoğurt ve peynirin light olanlarını tercih etmeye, şekerli ve yağlı besinlerden kaçınmaya, günde 10-14 bardak su içmeye, posalı yani lifli (kurubaklagiller, kepekli tahıllar, sebze ve meyveler gibi) besinleri bol bol tüketmeye, mutlaka egzersiz (mesela yürüyüş) yapmaya özen göstersin. Kızartma ve kavurma işlemlerinden kaçınsın; haşlama, ızgara yapma, buğulama ve fırında pişirme yöntemlerini tercih etsin. Yemeklerin yağlı sularını tüketmesin. Et konan yemeklere ilave olarak yağ eklemesin.

Sağlıklı günler dilerim...

ETİK DİYET DANIŞMANLIK
Valikonağı Cad. No: 169/6 Nişantaşı - İSTANBUL
Tel: (0 212) 240 31 64 Fax: (0 212) 240 31 65
www.etikdiyet.com

Sağlıklı günler dilerim...

Uzman Diyetisyen
M. Turgay KÖSE

Sianji Well-Being Resort
Peksimet Köyü, Kadıkalesi Mevkii
48960 Turgutreis - Bodrum / MUĞLA
www.turgaykose.com
(0 532) 597 99 17
Bu konu hakkında Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE

İlgili uzmanlar

.