Yozgat Romatoloji Doktorları

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku

Dr. İlhan GÜNAYDIN

Dr. İlhan GÜNAYDIN

Dahiliye - İç Hastalıkları , Romatoloji

   

Sayfa : 1/1 | Toplam 1 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • İltihaplı romatizma

  Bu durum beni biraz korkutuyor hocam, ne olabileceğine dair bir düşünceniz var mı? romatoid artrit ile de bağlantılı olabileceğini okudum. internette sizin de bildiğiniz gibi bilgi kirliliği fazlasıyla mevcut. beni biraz olsun aydınlatırsanız minnettar olacağım.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. İzzet FRESKO

  Prof. Dr. İzzet FRESKO

  Bu çok büyük ihtimalle romatoid artrit değil. stress ile ilişkili bir yumuşak doku romatizması ile ilişkili olduğunu düşünüyorum. bir romatoloji uzmanına muayene oldunuz mu? biraz egzersiz ve yumuşak doku romatizmasına yönelik ilaçlarla kendinizi daha iyi hissedersiniz.

 • Akut hepatit b şüphesi

  Kusma sonrası karaciğer emzimlerim yükseldi 1600 kadar hepatit b şüphesiyle 2 gün müşadede kaldım. anti hbs elisa pozitif 25.00 cüvarlarında . diğer herşeyde negatif yazıyordu .

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. İzzet FRESKO

  Prof. Dr. İzzet FRESKO

  Merhaba ben romatoloji uzmanıyım. konunuz benimle ilişkili değil. bir hepatoloji ya da enfeksiyon hastalıkları uzmanı ile görüşmenizi öneririm.

 • İltihaplı eklem romatizması

  Hocam babamın eklem yerleri şişiyor. el ayak dirsekleri bir yere dokununca acı yapıyor. avuçları zor kapanıyor. sanırım iltihaplı eklem rromatizması. tedavisi konusunda yardımcı olursanız yada bir fikir verirseniz çok memnun olurum. babam 57 yaşında.sizden haber bekliyorum hocam

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. İzzet FRESKO

  Prof. Dr. İzzet FRESKO

  Yapılan tahlillerde iltihap düşündürecek bir anormallik çıktı mı? eklemlerde şişlik var mı? ağrılar özellikle sabah saatlerinde mi belirgin? hareketle ağrılar azalıyor mu? bir romatoloji doktoruna muayene olmanızda yarar var.

 • Teşhis konamayan ağrılarım

  Merhaba, yaklaşık iki yıldır her iki ayağımın topuk bölgesinde başlayan ve ayağımın altına yayılıp sertleşmesine neden olan ilerleyen zamanlarda dizime ve baldırıma belime vuran şiddetli ağrılarla uğraşıyorum.trabzonda ikamet etmekteyim.burada sırasıyla ortopedi,fizik tedavi,nöroloji doktorlarına...

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. İzzet FRESKO

  Prof. Dr. İzzet FRESKO

  Bana ulaşmak isterseniz bulgularıma internetten ulaşabilirsiniz. plantar fasiit mrda oldukça net bir şekilde tanısının konulması mümkün olan bir durumdur. yapılan mrda bu bulguya rastlandı mı? ayak ağrısı ile birlikte bel ağrınız ya da başka bir yakınmanız var mı?